Rólunk
Célunk a múlt emlékeinek bemutatása
Tervezés
2019-ben megvásároltam egy parasztházat, amelyet szerettem volna átalakítani egy olyan kiállítási területté, amely Bucsa múltját mutatja be a tárgyi emlékei alapján.
Megvalósítás
A régi épület nemvolt alkalmas már semmire, sőt a felújítás megkezdése előtt még az egyik fala le is omlott. Ezért neki kellett fogni a teljes átalakításnak. A kialakítása során figyelembe vettem azt, hogy stílusában kövesse azt, ami erre a tájegységre jellemző. A boltíves terasz kivitelezését láttam célszerűnek, hiszen ez a stílus megtalálható az Alföld számos településén.

A kidőlt falrész helyreállítása

Végül ilyen lett
A tények magukért beszélnek
Sajnos az eredeti állapota meg lett változtatva. Ugyanis az utolsó lakója az ajtókat, ablakokat kicserélte, a kemencét lebontotta. Így tehát egy jellegzetes "tájháznak" már nem felelne meg. Az elrendezése viszont utal a múltra: középen a konyha, jobbra egy kis-szoba, balra a nagyszoba. A mennyezet gerendái le lettek festve. Megpróbáltam úgy kialakítani, hogy a helyiségek funkciói megmaradjanak
Ki lett alakítva egy parasztszoba (tisztaszoba), konyha, és a közelmúltat bemutató retro-szoba.
A terasz vendégfogadásra alkalmas, itt lettek elhelyezve a múlt emlékeit és a régi lakosokat bemutató fotók.
A bucsai mesterek munkáikkal örgbítették a település hírnevét. Az általuk használt szerszámok és műhelyek egy külön egységben lettek elhelyezve. A régi házhoz hozzáépített helyiségek méltón mutatják a mesterségek minden munkafázisát.
A mezőgazdaság bemutatása is fontos volt számomra, így fel lett építve egy pajta, egy góré és mellé egy kocsiszín is.

Megbízható kutatások a múltról
Csak hiteles dokumentumokkal érdemes bemutatni az elmúlt időszakot. Az oklevelek, az elöljárókról, vagy egyesületekről készült fotók visszavisznek minket egy régi, boldog időszakba.
A levéltárból, vagy a lakosok fiókjaiból előkerült iratok, fényképek minden látogató számára egyértelműen mutatják azt a közösséget, azt a települést, amelynek lakói immár 700 éves múltra tekinthetnek vissza.
Akik ezt megvalósítják:

Biró Endre
A "Mini skanzen" megálmodója
Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet!

Budai-Biró Katalin
A segítő társ
A jelen csak a múlttal együtt értékes!

Budai-Biró Endre
A jövő reménysége
Őseid emlékét éjjel-nappal idézd fel, kutasd néped bölcsőjét!